השתלת שיער ללא גילוח

יותר ויותר ישראלים בוחרים באפשרות של השתלת שיער. נשירת שיער, בין אם בשל מחלות, שינויים הורמונליים, מריטה, תרופות או אפילו עניין גנטי, יכולה להשפיע לא מעט על המראה ולגרור בעקבותיה תחושות לא נעימות וגם ביטחון עצמי נמוך. השתלת שיער ללא גילוח היא אחד הפתרונות המוצעים כיום, פתרון חדשני של השתלת שיער ההופך לפופולארי יותר ויותר, הן בקרב נשים והן בקרב גברים.

באילו מצבים השתלת שיער ללא גילוח מתאים

השתלת שיער ללא גילוח, וכפי שניתן לנחש מעצבם הגדרתה, לא מצריכה גילוח של אותו המקום שבו מתכננים להשתיל שערות חדשות, שכן לרוב מדובר בשערות קצרות מאד ובטיפול נקודתי. השתלת שיער במקרים של נשירת שיער מוצעת לרוב כאשר השיער באותו מקום איננו גדל מחדש גם לאחר שחלפו שנה או שנתיים. במקרים אלה אפשר להשתמש באלפי זקיקי שיער העוזרים בהגברת צפיפותו של המקום המיועד להשתלה. בדרך כלל, השתלה שכזו תעשה במקומות עם צפיפות שיער נמוכה יחסית, שבה לא נדרשים יותר מ-15 שתלי זקיקי שיער לכל ס"מ מרובע.

יתרונות מול חסרונות

השתלת שיער באופן זה מביאה אתה לא מעט יתרונות, ההופכים אותה לפתרון נהדר המתאים לרבים הסובלים ממקרים של נשירת שיער. מראה טבעי הוא אחד היתרונות, שכן לאחר ההשתלה כמעט ולא רואים שינוי במראה החיצוני, מה שרלוונטי בעיקר במקרים בהם השיער ארוך. חזרה מהירה לשגרה היא יתרון נוסף, הנובע בשל המראה המצוין המתקבל והעובדה שלא צריך להשתמש באמצעים שונים כדי להסתיר את אותו מקום שבו היא בוצעה. אין צורך במטפחות או בכובעים שמסתירים את המקום.

השתלת שיער ללא גילוח

יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי השתלת שיער ללא גילוח כוללת גם כמה חסרונות. השתלה באופן הזה לא מתאימה לכל אחד ובדרך כלל לא תתאים לרוב אלה שמתאימים להם סוגים אחרים של השתלות. בנוסף, היא מתאימה במקרים בהם מעוניינים להשתיל כמות שיער מצומצמת מאד ולכן, אלה המחפשים פתרון שישיב להם את שיערם המלא ויגדיל משמעותית את נפחו, הרי שאפשרות שכזו פחות רלוונטית בהשוואה לאחרות.

חשוב לקחת בחשבון

בין אם בוחרים בפתרון זה או בכל פתרון אחר של השתלה, חשוב מאד לעשות זאת אך ורק בעזרתם של רופאים, המתמחים בכך. השתלה של שיער מצריכה דיוק ברמה גבוהה ומיומנות רבה. רק רופאים מנוסים בתחום יוכלו להתמודד כהלכה עם האתגר וגם להתאים למטופל את שיטת ההשתלה הנכונה והטובה לו ביותר.

חשוב לקחת בחשבון את כל היתרונות ואת החסרונות ולהשוות את שיטת השתלת השיער הזו לשיטות אחרות. יש להגדיר במדויק את הצרכים ולהתייחס למקום עצמו הסובל מנשירת שיער. כדאי מאד לבדוק מול מטופלים שבחרו באפשרות זו בעבר ולשאול אותם לגבי מידת שביעות רצונם מההליך, מתוצאותיו וגם מידת שביעות הרצון מהרופא המטפל שביצע זאת.