התקרחות, הן אצל נשים והן אצל גברים, היא תופעה נפוצה מאד, ובעיקר בעשורים האחרונים. יחד עם זאת, התקרחות אצל נשים נחשבת לפחות שכיחה מזו אצל גברים, ובעוד חמישים אחוז מהגברים סובלים מהתקרחות, בסביבות 25 אחוז מהנשים, לאחר גיל 40, צפויות לסבול מכך. הסיבות למקרים של התקרחות נשית, ובדיוק כמו התקרחות גברית, הן רבות וחשוב להבין אותן לעומק על מנת למצוא את הטיפול המתאים.

כיצד היא באה לידי ביטוי

כאשר מדברים על התקרחות אצל נשים, המכונה בעגה המקצועית Female Pattern Alopecia, או FPHL, מתכוונים להתדלדלות שיערות הראש, הבאה לידי ביטוי בנשירה מוגברת מאד של שיער המופיעה בשל ירידה בכושרו של הגוף לייצר שיער מחדש. התקרחות נשים יכולה להופיע, כאמור, מסיבות שונות, כאשר הסיבה העיקרית היא גנטית. ההתדלדלות בשיער יכולה להופיע כבר בגילאים צעירים, לאחר גיל ההתבגרות, בין הגילאים 20 עד 40. במקרים של התקרחות נשית פתרונות רבים מוצעים לסובלות מכך, חלקם טבעיים, חלקם תרופתיים וחלקם כירורגיים.

הסיבות להתקרחות אצל נשים

הסיבות להתקרחות אצל נשים יכולות להיות קשורות בתרופות (תופעות לוואי הנלוות לנטילת התרופה), בשינויים הורמונליים, במצבי לחץ ומתח נפשי, בטיפולי כימותרפיה, במחלות שונות, לרבות מחלות זיהומיות ומחלות עור, בפעילות יתר של בלוטת התריס או בתת פעילות הבלוטה וגם בטיפולי יופי ואף טיפולי טיפוח יתר בשיער. לאלו הסובלות ממצבי התקרחות נשית חשוב מאד לעבור אבחון מקצועי כדי לאפיין את הגורמים להתדלדלות שיערות הראש ובדיקות שיכולות לסייע בכך. ניתן כיום להבחין בין התקרחות אצל נשים הנובעת מגנטיקה לבין כזו הנובעת בשל בעיות הורמונליות. אבחנה מדויקת זו מסייעת לאישה לאתר את הפתרון הטיפולי הנכון ביותר עבורה וליהנות מתוצאות מצוינות, בדיוק כפי שהיא רוצה.

פתרונות טיפוליים שונים

כאשר מבררים בנושא התקרחות נשית פתרונות רבים צצים ועולים. אלו יכולות להיות תרופות ואפילו טיפולי מזותרפיה. יחד עם זאת, השיטה הפופולארית ביותר כיום, זו שבה בוחרות נשים רבות, היא השתלת שיער. השתלת השיער במקרים של התקרחות נשית כוללת שימוש בזקיקי השיער אותם לוקחים מאזורים אחרים בגוף, ושתילתם באזור המיועד לכך. ההליך מתקדם מאד ומבטיח תוצאות נהדרות.

כדי ליהנות מתוצאות הטיפול, חשוב מאד להיעזר במומחים. לא משנה מהי הסיבה להתקרחות, יש לעבור אבחון מעמיק מקדים ולעשות זאת אך ורק אצל רופאים, המנוסים בכך. רק לאחר מכן, ניתן לבדוק את האפשרויות השונות ולראות איזו שיטת טיפול היא הנכונה ביותר, זו שתשיג את התוצאות הרצויות. מומלץ, במקביל, גם לפנות לנשים אחרות שעברו את ההליך הנבחר ולבדוק איתן האם הן שבעות רצון מתוצאות הטיפול וגם מההליך עצמו. כך ניתן לקבל את ההחלטה באופן שקול ולהבטיח במקרים של התקרחות נשית פתרונות עם סיכויי הצלחה גבוהים.

לפרטים נוספים על השתלת שיער לנשים השאירו פרטים ונתקשר בהקדם!

רוצה לחזור בזמן ולהחזיר לעצמך ראש מלא בשיער? זה אפשרי!

השאר/השאירי פרטים ונחזור אלייך למתן מידע נוסף וביצוע אבחון לתוצאה חזויה תוך 24 שעות ע״י הצוות הרפואי בטורקיה/ביוון

    או התקשר ישירות

    073-7533333