התקרחות גברית היא תופעה נפוצה מאד שסממניה הראשונים יכולים להופיע כבר בגיל ההתבגרות, בגילאים 14 ו-15. יחד עם זאת, מרבית הגברים סובלים מהתקרחות רק לאחר גיל 40, אז היא יכולה לבוא לידי ביטוי בעיקר בחלקו הקדמי של הראש. הסיבות למקרים של התקרחות גברית בגיל צעיר או בגילאים המבוגרים יותר יכולות להיות רבות.

לעיתים הסיבה לכך קשורה לגנטיקה, לעיתים לשינויים הורמונאליים. לעיתים התקרחות גברית מופיעה בשל תזונה לקויה, נטילת תרופות מסוימות, טראומה לגוף או מחלות עור.

פתרונות מתאימים התקרחות גברית

במקרים של התקרחות גברית טיפול טבעי, כמו גם השתלת שיער, יכולים להיות המענה המתאים, אולם לפני כן, חשוב לבחון את הסיבות לכך ובעיקר כאשר זוהי התקרחות גברית בגיל צעיר. הסיבה העיקרית לכך קשורה לגנטיקה. ההתקרחות הגברית היא תופעה מוכרת המכונה אלופציה אנדרוגנית. יותר מ-50 אחוז מהגברים סובלים מכך, ובייחוד בעודם חוצים את גיל 40.

התופעה מופיעה בעקבות ייצור רב מאד של הורמון בשם דיהידרו טסטוסטרון, המשפיע באופן שלילי על צמיחתו של השיער בקרב גברים, שכן אותו הורמון נדבק ישירות לקולטי שורשי השיער ולאחר הידבקותו מקצר את שלבי צמיחתו עד לכדי דילול שיער הראש. הדבר יכול לגרום גם להתקרחות באזורים נוספים בגוף, ולא רק בראש, כמו בזקן ואפילו ברגליים. בגיל המעבר תופעה זו עשויה להיות בשיאה.

לבחון את כל האפשרויות

במקרים של התקרחות גברית טיפול טבעי וטיפולים נוספים אחרים יכולים להיות המענה המתאים. התקרחות גברית בגיל צעיר ובגילאים מבוגרים יותר מלווה פעמים רבות בתחושת אי נוחות וגם בפגיעה בביטחון העצמי. השתלת שיער היא הליך פופולארי שבו בוחרים גברים רבים, הסובלים מהתקרחות והיא יכולה להיעשות הן בארץ והן בחו"ל.לצד תכשירים רפואיים ותרופות מסוגים שונים, מוצעת גם השתלת שיער, המתבססת כיום על שיטות השתלה יעילות מאד, שאינן מצריכות פעמים רבות את גילוחו של אותו אזור שבו מושתל השיער. ההשתלה גם לא דורשת חתכים ולכן ההחלמה ממנה מהירה וקלה יחסית.

הסובלים ממקרים של התקרחות גברית טיפול טבעי או טיפולי השתלת שיער לגברים מוצעים להם לרוב על ידי מכונים המתמחים בכך ומומלץ לבדוק אותם היטב לפני שבוחרים בהליך. יש לעבור אבחון מקדים על מנת לבדוק את הסיבות להתקרחות ובהתאם לבחור את שיטת הטיפול המתאימה. מומלץ מאד לפנות לגברים אחרים שעברו טיפולים זהים ולבדוק איתם את מידת שביעות רצונם מההליך ומתוצאותיו. חשוב מאד לזכור שתוצאות השתלת השיער ניכרות לעין רק לאחר מספר חודשים, אז השערות החדשות שבמקום צומחות בדומה לשערות הקיימות. המראה המתקבל טבעי לחלוטין וזהו פתרון בטוח ויעיל, כפי שטוענים רבים.

לסיכום

התקרחות היא תופעה לא נעימה המלווה בתחושת חוסר נוחות ובביטחון עצמו נמוך. לשמחתנו, ישנן כיום שיטות שונות, הנחשבות ליעילות, המסייעות בכך, ועוזרות להשיב את מראה השיער המלא.

רוצה לחזור בזמן ולהחזיר לעצמך ראש מלא בשיער? זה אפשרי!

השאר/השאירי פרטים ונחזור אלייך למתן מידע נוסף וביצוע אבחון לתוצאה חזויה תוך 24 שעות ע״י הצוות הרפואי בטורקיה/ביוון

    או התקשר ישירות

    073-7533333