התקרחות היא תופעה נפוצה מאד במאה ה-21 וסובלים ממנה גברים ונשים כאחד. היא אמנם שכיחה יותר בקרב גברים, אולם ישנן לא מעט נשים הסובלות מכך ומוצאות את עצמן מתמודדות עם תחושות לא נעימות, הנלוות להתקרחות. מניעת התקרחות יכולה להיעשות בדרכים שונות וחשוב לעשותה מוקדם ככל שניתן.

יש לא מעט שיטות של טיפול בהתקרחות, כמו שמפו נגד התקרחות ועוד, אולם על מנת ליהנות מיתרונותיהן ומידת יעילותן, חשוב לבחון כל שיטה לעומקה ולוודא כי אכן בוחרים בשיטה המתאימה.

בעיות בקרחת - השתלות שיער לגברים

מניעת התקרחות: הפתרונות השונים

טיפול בהתקרחות, ובדיוק כמו מניעת התקרחות, יכול לכלול כמה פתרונות שונים, אותם יש ליישם במקביל. תזונה נכונה, למשל, וכבר בגילאים צעירים, מהווה טיפול בהתקרחות הידוע כבר לא מעט שנים. רבים שאינם מאמצים לעצמם אורח חיים בריא, הכולל תזונה המתבססת על פירות וירקות, העשירים בוויטמינים ומינרלים חשובים, נוטים לסבול מנשירת שיער ובהמשך מהתקרחות. בנוסף, הקפדה על אספקה שוטפת של וויטמינים לגוף יכולה גם היא לעזור ומומלץ מאד להיוועץ ברופא המטפל כדי לבחון את סוגי הוויטמינים שכדאי לנטול בנוסף לאלה, המוצעים במזונות שאותם צורכים. דיאטות רבות יכולות לגרום לנשירה ועל כן הקפדה על תזונה מבוקרת ועשירה היא פתרון נוסף כחלק מפתרונות שונים של מניעת התקרחות.

לחזק את זקיקי השיער

טיפול במקרים של התקרחות, כולל מניעת התקרחות, יכול לכלול גם תרופות מסוגים שונים. טיפול תרופתי מוצע כיום לסובלים מנשירת שיער, שבהמשך יכולה להפוך להתקרחות של ממש. ישנן בעיות רפואיות שונות, שלהן נלוות תופעות לוואי, כמו נשירת שיער. התרופות עוזרות להתמודד עם תופעות אלו ואינן פוגעות ביעילותן של התרופות האחרות, הניתנות בשל אותה בעיה בריאותית.

שמפו נגד התקרחות מוצע גם הוא בשוק כיום וישנם כאלה הבוחרים להשתמש בו לצורך מניעת ההתקרחות. שמפו זה מכיל רכיבים העוזרים לחזק את זקיקי השערה ובכך משפרים את מידת עמידותה ועשויים למנוע מצבים של נשירה ולאחר מכן התקרחות. ולכן השתלת שיער היא אפשרות נוספת, אולם זו מוצעת כבר בשלבים מתקדמים שבהם מתחילה ההתקרחות.

חשוב לדעת

ישנם מצבים בהם ההתקרחות בלתי ניתנת למניעה. גנטיקה היא אחד המצבים האלה וכל טיפול שמוצע סביר שלא יוכל לעצור את ההתקרחות הצפויה, ובעיקר כאשר מדובר אצל גברים, שבקרבם תופעה זו נפוצה. כאשר הסיבות להתקרחות הן תזונה לקויה, טראומה או נטילת תרופות מסוימות הגורמות לנשירה, טיפול נקודתי בכך יכול לסייע, בין אם מדובר בטיפול תרופתי, שמפו מיוחד ועוד. חשוב מאד לבחון כל אחת מהאפשרויות בעזרתם של רופאים המתמחים בכך ובמידת הצורך לבדוק אפשרות של השתלת שיער, כאשר ההתקרחות מורגשת. כדאי לדעת שאין פתרונות קסם ובמקרים רבים לא ניתן לעצור את הנשירה ואת ההתקרחות שהיא מביאה אתה.

 

רוצה לחזור בזמן ולהחזיר לעצמך ראש מלא בשיער? זה אפשרי!

השאר/השאירי פרטים ונחזור אלייך למתן מידע נוסף וביצוע אבחון לתוצאה חזויה תוך 24 שעות ע״י הצוות הרפואי בטורקיה/ביוון

    או התקשר ישירות

    073-7533333