ישנם סוגים שונים של קרחות. מיקומה של הקרחת, כמו גם הסיבה להיווצרותה, הם הפרמטרים המבדילים בין הסוגים, בין היתר, והם אף יכולים לסייע בבחירתו של ההליך העוזר להתמודד עם כך. הסיבות להתקרחות, ובייחוד כאשר מדובר במקרים של קרחת בקדמת הראש, יכולות להיות רבות. לעיתים מדובר בעניין גנטי/תורשתי, לעיתים הדבר נובע בשל מחלות שונות או שימוש בתרופות, לעיתים עניין הורמונלי ולעיתים הסיבה יכולה להיות קשורה במתחים ובלחצים.

כך או כך, עבור גברים רבים, וגם נשים הסובלות מכך, זוהי תופעה לא נעימה המלווה לרוב בתחושת חוסר נוחות ובביטחון עצמו ירוד.

התופעות הנלוות להתקרחות

קרחת בקדמת הראש, שנפוצה מאד בשנים האחרונות ובעיקר בקרב גברים (50 אחוז מהגברים סובלים מהתקרחות), אם כי ישנן גם נשים הסובלות מכך אולם באחוזים נמוכים מאד, יכולה להיות מטופלת בכמה דרכים. אחת מהן היא השתלת שיער. גבר קירח מעל המצח הוא תופעה, כאמור, שכיחה מאד בישראל והיא עשויה להופיע עוד לפני גיל 20. להיות קירח מעל המצח יכול להיות מלווה, ומעבר לשינוי הוויזואלי, במבוכה רבה, בדימוי עצמו ובביטחון עצמו נמוך וגם במצבי סטרס היכולים להופיע בשל חוסר הנוחות הרבה מכך. בין אם בשל גנטיקה, בעיות הורמונליות, טיפולים כימותרפיים או כל סיבה אחרת, טיפול בבעיה, לרבות השתלת שיער לגברים הוא פתרון לא רע.

השתלת שיער לגברים בקדמת הראש

הטיפול במקרים כאלה

ישנם סוגים שונים של התקרחות, כאשר קרחת בקדמת הראש היא בין הסוגים הנפוצים ביותר. קרחת כזו מופיעה כאמור בדרך כלל אצל גברים, אולם ישנן גם נשים הסובלות מכך ולרוב בגילאים המבוגרים. גבר שהינו קירח מעל המצח יכול לבחור בהליך של השתלת שיער, המוצע כיום בחו"ל, ונעשה על ידי רופאים המתמחים בכך. השתלת השיער באזור הקדמי של הראש כוללת שימוש בזקיקי שיער הנלקחים מאזור התורם – אזור אחר בגוף, זקיקים המושתלים ישירות אל המקום הנתרם. אותו אזור קירח או דליל מאד בשערות. לאחר שזקיקי השערות המושתלות באזור נטמעות בו כהלכה הן צומחות בדומה לשערות האחרות שסביבן. כך מתקבל מראה טבעי לגמרי ושיער שופע ובריא הרבה יותר.

לאבחן ולטפל נכון

חשוב מאד, ולפני תחילתו של ההליך, לבצע אבחון נכון ולעשות זאת בעזרתם של המומחים. התקרחות ונשירה מוגברת הם שני סממנים המצדיקים פנייה לאפשרות של השתלה ומוטב לעשות זאת מוקדם ככל שניתן. כדאי מאד שלא להתפתות ולפנות לתכשירים השונים המוצעים בשוק כיום, אלה המבטיחים פלאים, שכן לרוב ההוצאה הכספית תהיה מיותרת והתוצאות – לא תגענה כמובטח. טיפולי השתלת השיער הקיימים כיום מאפשרים לסובלים מקרחות, לרבות קרחות בחלקו הקדמי של הראש, להחזיר לעצמם את מראה השיער השופע, השיער המלא והבריא יותר וגם אם הסיבה להתקרחות היא גנטיקה, שלא ניתן לשנות.

לסיכום

התקרחות בקדמת הראש היא תופעה נפוצה שניתן לטפל בה. יש לוודא שאכן נעזרים במומחים בתחום על מנת להגיע לתוצאות הרצויות וליהנות משיער מלא, בעל מראה טבעי יותר.

 

רוצה לחזור בזמן ולהחזיר לעצמך ראש מלא בשיער? זה אפשרי!

השאר/השאירי פרטים ונחזור אלייך למתן מידע נוסף וביצוע אבחון לתוצאה חזויה תוך 24 שעות ע״י הצוות הרפואי בטורקיה/ביוון

    או התקשר ישירות

    073-7533333